ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه (15:30-7:30) ، پنجشنبه (12:00-8:00)

واکسن کرونا به نوجوانان

دکتر احمد طباطبایی، عضو کمیته مقابله با کرونا، درباره واکسیناسیون کرونا در کودکان و نگرانی برخی والدین نسبت به تزریق واکسن به فرزندشان، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 10 ماه است که واکسن کرونا در دنیا معرفی شده و مردم جهان واکسیناسیون را آغاز کرده‌اند؛ تنها راهی که می‌توان ایمنی مناسبی نسبت به این بیماری ایجاد کرد، انجام واکسیناسیون است.

وی افزود: تجربه بشر در ریشه‌کنی اپیدمی سل، اوریون، سیاه سرفه، فلج اطفال و ... بسیار خوب است زیرا تجویز این واکسن‌ها از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری کرده است.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا ادامه داد: در دوران کرونا نیز دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه برای جلوگیری از این عوارض بیماری، این است که ماده‌ای تولید کنند که ساختاری شبیه به ویروس کرونا داشته باشد تا وارد بدن شود و بدن در مقابل آن، عکس‌العمل نشان دهد تا در مقابل این عامل بیماری‌زا ایمن شود، واکسن کرونا نیز مانند واکسن‌های دیگر است و بنابراین نگرانی درباره تزریق این واکسن، نگرانی بجایی نیست.

دبیر بورد ریه اطفال تصریح کرد: واکسن کرونا ابتدا برای بالای 18 سال و سپس در بازه سنی 12 تا 18 سال مورد مطالعه قرار گرفته است و برخی واکسن‌ها نیز به سنین زیر 12 سال تزریق می‌شوند و مطالعه انجام شده به این صورت بوده که واکسن را به تعدادی از کودکان تزریق کرده‌اند و عوارض خاصی مشاهده نشده است، در مرحله بعدی نیز میزان اثربخشی را بررسی کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که تزریق واکسن کرونا برای کودکان می‌تواند ایمنی‌زا باشد.

وی با تاکید بر لزوم انجام واکسیناسیون برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: رعایت مسائل بهداشتی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها، تماس نداشتن با افراد دارای علائم و مشکوک به کرونا، پرهیز از حضور در تجمعات در کنار تزریق واکسن کرونا می‌تواند باعث جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شود.

برچسب ها :

فراطب جراح

شركت فرا طب جراح، در سال 1385 با هدف کمک به توسعه صنعت تجهيزات پزشکي و با تمرکز بر واردات، توزيع و فروش تجهيزات مصرفي موردنياز مراکز درماني کشور تاسيس گرديد.


آدرس : تهران، خیابان بخارست (شهید احمد قصیر)، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱
تلفن: ۸۹۳۸۵-۲۱-۹۸+ (۳۰ خط) / کدپستی: 1514736711